Sprint Qualification
06.07.2019 Dzegužkalns (Coursemaster: Alvis Reinsons)
W50-2
2280m 14CP Climb 34m
Race result Index
Rank  Name                        Club                        Ctr Result    Behind     1.39\115m    2.41\53m   3.52\116m   4.62\212m    5.54\94m   6.75\177m    7.78\93m   8.87\152m   9.89\160m  10.104\229m 11.107\123m 12.110\76m  13.113\88m  14.100\79m   F.\54m       
   1. Sirra Toivonen              Kangasala SK                FIN 00:12.49  00:12.49    0:52( 7)    1:07( 4)    1:43( 4)    3:00( 1)    3:34( 1)    5:06( 2)    5:42( 2)    6:37( 2)    7:45( 1)    9:58( 1)   11:02( 1)   11:27( 1)   11:54( 1)   12:15( 1)   12:49( 1)  
                                                                                        0:52[ 7]    0:15[ 3]    0:36[ 2]    1:17[ 1]    0:34[ 1]    1:32[ 4]    0:36[ 1]    0:55[ 1]    1:08[ 1]    2:13[ 1]    1:04[ 1]    0:25[ 1]    0:27[ 1]    0:21[ 6]    0:34[58] 
   2. Monica Hatlen               Snattringe SK               SWE 00:12.55     +0:06    0:48( 3)    1:03( 2)    1:40( 1)    3:03( 3)    3:37( 2)    4:53( 1)    5:31( 1)    6:36( 1)    7:55( 2)   10:19( 2)   11:29( 2)   11:55( 2)   12:22( 2)   12:43( 2)   12:55( 2)  
                                                                                        0:48[ 3]    0:15[ 3]    0:37[ 4]    1:23[ 3]    0:34[ 1]    1:16[ 2]    0:38[ 2]    1:05[ 5]    1:19[ 6]    2:24[ 3]    1:10[ 3]    0:26[ 2]    0:27[ 1]    0:21[ 6]    0:12[ 2] 
   3. Liga Virbule                TAKA TOK                    LAT 00:13.58     +1:09    0:47( 1)    1:02( 1)    1:41( 2)    3:17( 5)    3:58( 5)    5:27( 4)    6:16( 4)    7:23( 4)    8:36( 4)   11:12( 3)   12:27( 3)   12:55( 3)   13:26( 3)   13:46( 3)   13:58( 3)  
                                                                                        0:47[ 1]    0:15[ 3]    0:39[ 6]    1:36[14]    0:41[12]    1:29[ 3]    0:49[22]    1:07[ 9]    1:13[ 3]    2:36[ 9]    1:15[ 8]    0:28[ 3]    0:31[ 5]    0:20[ 4]    0:12[ 4] 
   4. Tatiana Sekhina             Velikiy Novgorod Acron      RUS 00:14.15     +1:26    0:59(20)    1:14(14)    1:55(10)    3:21( 6)    4:01( 6)    5:51( 8)    6:30( 7)    7:36( 7)    8:49( 5)   11:22( 4)   12:36( 4)   13:06( 4)   13:38( 4)   14:02( 4)   14:15( 4)  
                                                                                        0:59[20]    0:15[ 3]    0:41[ 9]    1:26[ 6]    0:40[ 8]    1:50[15]    0:39[ 3]    1:06[ 7]    1:13[ 3]    2:33[ 6]    1:14[ 7]    0:30[11]    0:32[ 8]    0:24[17]    0:13[ 5] 
   5. Eva Pettersson              Karlskrona SOK              SWE 00:14.39     +1:50    0:51( 5)    1:07( 4)    1:47( 7)    3:21( 6)    4:01( 6)    5:39( 7)    6:27( 6)    7:31( 6)    8:58( 7)   11:32( 6)   12:54( 5)   13:23( 5)   13:55( 5)   14:22( 5)   14:39( 5)  
                                                                                        0:51[ 5]    0:16[ 8]    0:40[ 7]    1:34[11]    0:40[ 8]    1:38[ 8]    0:48[19]    1:04[ 3]    1:27[19]    2:34[ 7]    1:22[14]    0:29[ 8]    0:32[ 8]    0:27[36]    0:17[42] 
   6. Josefine Nordstrom          OK Triangeln                SWE 00:14.40     +1:51    0:53( 8)    1:07( 4)    1:44( 6)    3:02( 2)    3:38( 3)    5:21( 3)    6:00( 3)    7:03( 3)    8:23( 3)   12:03( 8)   13:12( 7)   13:41( 7)   14:09( 6)   14:28( 6)   14:40( 6)  
                                                                                        0:53[ 8]    0:14[ 1]    0:37[ 4]    1:18[ 2]    0:36[ 3]    1:43[11]    0:39[ 3]    1:03[ 2]    1:20[ 9]    3:40[42]    1:09[ 2]    0:29[ 8]    0:28[ 3]    0:19[ 2]    0:12[ 2] 
   7. Maria Kvarnlof              OK Roslagen                 SWE 00:15.12     +2:23    0:55(12)    1:11( 9)    1:54( 9)    3:28( 8)    4:06( 8)    5:38( 5)    6:34( 8)    7:43( 8)    9:00( 8)   12:11( 9)   13:26( 9)   13:57( 8)   14:31( 7)   14:55( 7)   15:12( 7)  
                                                                                        0:55[12]    0:16[ 8]    0:43[13]    1:34[11]    0:38[ 4]    1:32[ 4]    0:56[37]    1:09[15]    1:17[ 5]    3:11[25]    1:15[ 8]    0:31[17]    0:34[12]    0:24[17]    0:17[42] 
   8. Ann Sofie Brink             Markaryds FK                SWE 00:15.33     +2:44    0:54(11)    1:10( 8)    2:01(14)    3:32(11)    4:11( 9)    6:09(11)    6:53( 9)    8:03( 9)    9:32(10)   12:34(13)   13:46(10)   14:21(10)   14:56( 8)   15:18( 8)   15:33( 8)  
                                                                                        0:54[11]    0:16[ 8]    0:51[36]    1:31[ 9]    0:39[ 6]    1:58[19]    0:44[12]    1:10[18]    1:29[24]    3:02[18]    1:12[ 6]    0:35[26]    0:35[15]    0:22[ 9]    0:15[20] 
   8. Barbara Adenstedt           Orienteering Klosterneuburg AUT 00:15.33     +2:44    0:49( 4)    1:12(10)    1:53( 8)    3:31(10)    4:12(10)    6:59(21)    7:40(18)    8:45(17)   10:06(14)   12:29(11)   14:02(14)   14:30(11)   15:01( 9)   15:19( 9)   15:33( 8)  
                                                                                        0:49[ 4]    0:23[42]    0:41[ 9]    1:38[15]    0:41[12]    2:47[43]    0:41[ 7]    1:05[ 5]    1:21[10]    2:23[ 2]    1:33[25]    0:28[ 3]    0:31[ 5]    0:18[ 1]    0:14[13] 
  10. Corinne Staeuble            ULUS REISEWELT              SUI 00:15.42     +2:53    0:53( 8)    1:08( 7)    1:42( 3)    3:07( 4)    3:48( 4)    5:38( 5)    6:19( 5)    7:26( 5)    8:49( 5)   11:24( 5)   13:07( 6)   13:35( 6)   15:04(10)   15:31(10)   15:42(10)  
                                                                                        0:53[ 8]    0:15[ 3]    0:34[ 1]    1:25[ 4]    0:41[12]    1:50[15]    0:41[ 7]    1:07[ 9]    1:23[13]    2:35[ 8]    1:43[37]    0:28[ 3]    1:29[54]    0:27[36]    0:11[ 1] 
  11. Maria Douglas Stilling      FIF Hilleroed Orientering   DEN 00:15.46     +2:57    0:58(16)    1:14(14)    2:02(15)    3:44(16)    4:27(17)    6:06(10)    6:57(10)    8:11(11)    9:32(10)   12:12(10)   13:46(10)   14:16( 9)   15:11(11)   15:31(10)   15:46(11)  
                                                                                        0:58[16]    0:16[ 8]    0:48[28]    1:42[23]    0:43[19]    1:39[ 9]    0:51[27]    1:14[20]    1:21[10]    2:40[10]    1:34[26]    0:30[11]    0:55[47]    0:20[ 4]    0:15[20] 
  12. Eirin Lodgaard              Byasen IL                   NOR 00:15.55     +3:06    0:53( 8)    1:13(12)    1:56(11)    3:47(17)    4:26(16)    6:11(12)    6:59(11)    8:15(12)    9:41(12)   12:35(14)   14:01(13)   14:31(12)   15:12(12)   15:40(12)   15:55(12)  
                                                                                        0:53[ 8]    0:20[25]    0:43[13]    1:51[34]    0:39[ 6]    1:45[12]    0:48[19]    1:16[23]    1:26[17]    2:54[16]    1:26[18]    0:30[11]    0:41[31]    0:28[43]    0:15[29] 
  13. Helena Kristiansson         Hassleholms OK              SWE 00:16.01     +3:12    0:55(12)    1:14(14)    2:04(16)    3:37(15)    4:15(13)    7:05(24)    7:47(20)    8:53(19)   10:18(18)   13:00(17)   14:19(16)   14:48(13)   15:25(14)   15:48(14)   16:01(13)  
                                                                                        0:55[12]    0:19[21]    0:50[32]    1:33[10]    0:38[ 4]    2:50[45]    0:42[11]    1:06[ 7]    1:25[14]    2:42[11]    1:19[11]    0:29[ 8]    0:37[22]    0:23[12]    0:13[ 5] 
  14. Helena Havia Kinnala        Angelniemen Ankkuri         FIN 00:16.02     +3:13    0:47( 1)    1:03( 2)    1:43( 4)    3:30( 9)    4:13(11)    6:00( 9)    7:41(19)    8:48(18)   10:16(16)   12:58(16)   14:25(17)   14:53(15)   15:24(13)   15:47(13)   16:02(14)  
                                                                                        0:47[ 1]    0:16[ 8]    0:40[ 7]    1:47[31]    0:43[19]    1:47[14]    1:41[56]    1:07[ 9]    1:28[21]    2:42[11]    1:27[19]    0:28[ 3]    0:31[ 5]    0:23[12]    0:15[20] 
  15. Svetlana Anori              Snattringe SK               RUS 00:16.16     +3:27    1:03(24)    1:38(32)    2:21(26)    4:11(29)    5:02(28)    6:37(18)    7:27(17)    8:34(14)   10:06(14)   12:55(15)   14:17(15)   15:00(16)   15:39(16)   15:58(15)   16:16(15)  
                                                                                        1:03[24]    0:35[56]    0:43[13]    1:50[32]    0:51[35]    1:35[ 7]    0:50[24]    1:07[ 9]    1:32[27]    2:49[15]    1:22[14]    0:43[45]    0:39[25]    0:19[ 2]    0:18[51] 
  16. Ute Schoenfeld              SV TU Ilmenau               GER 00:16.20     +3:31    1:09(28)    1:27(25)    2:11(23)    3:55(19)    4:43(20)    6:15(13)    7:08(14)    8:25(13)    9:46(13)   12:30(12)   13:50(12)   14:52(14)   15:37(15)   16:04(16)   16:20(16)  
                                                                                        1:09[28]    0:18[17]    0:44[16]    1:44[28]    0:48[29]    1:32[ 4]    0:53[28]    1:17[25]    1:21[10]    2:44[13]    1:20[12]    1:02[53]    0:45[39]    0:27[36]    0:16[41] 
  17. Elin Ilves                  OK Kape                     EST 00:16.22     +3:33    1:12(33)    1:39(34)    2:24(30)    3:52(18)    4:42(19)    6:24(15)    7:03(12)    8:07(10)    9:26( 9)   11:55( 7)   13:20( 8)   15:11(17)   15:47(17)   16:09(17)   16:22(17)  
                                                                                        1:12[33]    0:27[49]    0:45[19]    1:28[ 7]    0:50[33]    1:42[10]    0:39[ 3]    1:04[ 3]    1:19[ 6]    2:29[ 5]    1:25[17]    1:51[55]    0:36[19]    0:22[ 9]    0:13[ 5] 
  18. Berit Gummus                IFK Mora OK                 SWE 00:16.57     +4:08    1:03(24)    1:22(22)    2:14(24)    3:55(19)    4:39(18)    6:31(17)    7:21(15)    8:43(16)   10:27(19)   13:33(18)   15:05(18)   15:37(18)   16:12(18)   16:40(18)   16:57(18)  
                                                                                        1:03[24]    0:19[21]    0:52[37]    1:41[20]    0:44[21]    1:52[17]    0:50[24]    1:22[34]    1:44[37]    3:06[20]    1:32[24]    0:32[19]    0:35[15]    0:28[43]    0:17[47] 
  19. Ingrit Kala                 Estonian Orienteering Feder EST 00:17.06     +4:17    1:55(54)    2:12(51)    2:54(45)    4:32(38)    5:12(33)    8:11(39)    8:52(37)   10:00(30)   11:26(28)   14:10(22)   15:26(19)   15:56(19)   16:30(19)   16:52(19)   17:06(19)  
                                                                                        1:55[54]    0:17[13]    0:42[12]    1:38[15]    0:40[ 8]    2:59[49]    0:41[ 7]    1:08[13]    1:26[17]    2:44[13]    1:16[10]    0:30[11]    0:34[12]    0:22[ 9]    0:14[17] 
  20. Virpi Palmen                Espoon Suunta               FIN 00:17.39     +4:50    1:15(39)    1:33(29)    2:09(21)    7:45(59)    8:27(57)    9:30(51)   10:11(49)   11:20(44)   12:28(39)   14:52(29)   16:03(24)   16:33(22)   17:05(21)   17:26(20)   17:39(20)  
                                                                                        1:15[39]    0:18[17]    0:36[ 2]    5:36[60]    0:42[16]    1:03[ 1]    0:41[ 7]    1:09[15]    1:08[ 1]    2:24[ 3]    1:11[ 5]    0:30[11]    0:32[ 8]    0:21[ 6]    0:13[ 5] 
  21. Angelina Shmidt             Individual                  RUS 00:17.45     +4:56    1:11(32)    1:31(27)    2:17(25)    4:07(26)    4:53(23)    7:18(28)    8:06(25)    9:24(23)   10:53(21)   13:59(21)   15:44(22)   16:26(21)   17:05(21)   17:29(21)   17:45(21)  
                                                                                        1:11[32]    0:20[25]    0:46[25]    1:50[32]    0:46[26]    2:25[34]    0:48[19]    1:18[28]    1:29[24]    3:06[20]    1:45[39]    0:42[43]    0:39[25]    0:24[17]    0:16[32] 
  22. Ewa Misiaczek               Indywidualny Mazowieckie    POL 00:17.49     +5:00    1:09(28)    1:31(27)    2:21(26)    4:06(24)    4:54(25)    7:03(22)    7:53(23)    9:14(21)   10:52(20)   13:58(20)   15:32(20)   16:15(20)   16:59(20)   17:36(22)   17:49(22)  
                                                                                        1:09[28]    0:22[37]    0:50[32]    1:45[29]    0:48[29]    2:09[24]    0:50[24]    1:21[31]    1:38[30]    3:06[20]    1:34[26]    0:43[45]    0:44[36]    0:37[56]    0:13[ 5] 
  23. Olga Titenkova              Orion                       BLR 00:18.03     +5:14    1:15(39)    1:46(38)    2:33(36)    4:19(32)    5:14(35)    7:13(26)    8:30(28)    9:45(28)   11:10(25)   14:24(23)   16:02(23)   16:44(23)   17:23(23)   17:49(24)   18:03(23)  
                                                                                        1:15[39]    0:31[53]    0:47[27]    1:46[30]    0:55[43]    1:59[20]    1:17[50]    1:15[21]    1:25[14]    3:14[27]    1:38[30]    0:42[43]    0:39[25]    0:26[29]    0:14[13] 
  24. Elena Taratuta              Voronezh                    RUS 00:18.04     +5:15    0:55(12)    1:12(10)    1:56(11)    3:34(13)    4:21(15)    6:15(13)    7:04(13)    9:36(25)   11:17(26)   14:38(26)   16:13(26)   16:47(25)   17:24(24)   17:47(23)   18:04(24)  
                                                                                        0:55[12]    0:17[13]    0:44[16]    1:38[15]    0:47[27]    1:54[18]    0:49[22]    2:32[58]    1:41[34]    3:21[31]    1:35[28]    0:34[20]    0:37[22]    0:23[12]    0:17[42] 
  25. Piret Niglas                RSK Johvikas                EST 00:18.19     +5:30    1:10(31)    1:36(31)    2:26(32)    4:25(35)    5:09(30)    6:54(19)    7:48(21)    9:16(22)   10:55(22)   14:29(24)   16:10(25)   16:46(24)   17:38(25)   18:03(25)   18:19(25)  
                                                                                        1:10[31]    0:26[47]    0:50[32]    1:59[44]    0:44[21]    1:45[12]    0:54[31]    1:28[41]    1:39[32]    3:34[39]    1:41[34]    0:36[30]    0:52[46]    0:25[25]    0:16[32] 
  26. Anne Paalanen               Rajamaen Rykmentti          FIN 00:18.25     +5:36    1:06(27)    1:27(25)    2:21(26)    4:14(31)    5:08(29)    7:54(33)    8:48(33)   10:07(33)   11:47(32)   15:02(33)   16:31(28)   17:07(27)   17:43(26)   18:09(26)   18:25(26)  
                                                                                        1:06[27]    0:21[30]    0:54[43]    1:53[38]    0:54[40]    2:46[42]    0:54[31]    1:19[29]    1:40[33]    3:15[28]    1:29[21]    0:36[30]    0:36[19]    0:26[29]    0:16[32] 
  26. Riitta Lehvonen             Lapin Veikot                FIN 00:18.25     +5:36    0:58(16)    1:18(19)    2:07(20)    4:06(24)    4:53(23)    7:03(22)    8:05(24)    9:28(24)   11:18(27)   14:40(28)   16:19(27)   17:05(26)   17:47(27)   18:12(27)   18:25(27)  
                                                                                        0:58[16]    0:20[25]    0:49[30]    1:59[44]    0:47[27]    2:10[25]    1:02[41]    1:23[36]    1:50[43]    3:22[32]    1:39[33]    0:46[48]    0:42[35]    0:25[25]    0:13[12] 
  28. Dunja Van De Riet           OLifant                     NED 00:18.32     +5:43    1:04(26)    1:23(24)    2:25(31)    4:07(26)    4:56(27)    7:12(25)    8:06(25)    9:38(27)   11:27(29)   14:52(29)   16:46(32)   17:20(30)   17:52(28)   18:15(28)   18:32(28)  
                                                                                        1:04[26]    0:19[21]    1:02[52]    1:42[23]    0:49[31]    2:16[30]    0:54[31]    1:32[43]    1:49[41]    3:25[35]    1:54[48]    0:34[20]    0:32[ 8]    0:23[12]    0:17[48] 
  29. Jitka Fajkusova             Hana Orienteering           CZE 00:18.42     +5:53    1:01(22)    1:19(20)    2:09(21)    4:05(23)    4:55(26)    8:33(43)    9:18(41)   10:30(38)   11:58(35)   15:04(34)   16:45(31)   17:21(31)   18:01(30)   18:27(29)   18:42(29)  
                                                                                        1:01[22]    0:18[17]    0:50[32]    1:56[41]    0:50[33]    3:38[54]    0:45[16]    1:12[19]    1:28[21]    3:06[20]    1:41[34]    0:36[30]    0:40[29]    0:26[29]    0:15[30] 
  30. Aari Talver                 Individual                  EST 00:18.43     +5:54    0:57(15)    1:48(41)    2:45(40)    4:27(36)    5:12(33)    7:16(27)    8:28(27)    9:36(25)   11:01(24)   15:00(31)   16:44(30)   17:14(28)   17:59(29)   18:29(30)   18:43(30)  
                                                                                        0:57[15]    0:51[60]    0:57[46]    1:42[23]    0:45[24]    2:04[22]    1:12[48]    1:08[13]    1:25[14]    3:59[51]    1:44[38]    0:30[11]    0:45[39]    0:30[50]    0:14[13] 
  31. Jacqueline Schmid           Swiss O Tours               SUI 00:18.45     +5:56    1:12(33)    1:53(45)    2:55(46)    4:37(39)    5:29(39)    7:35(29)    8:47(32)   10:11(35)   11:59(36)   15:06(35)   16:53(33)   17:27(32)   18:08(33)   18:32(32)   18:45(31)  
                                                                                        1:12[33]    0:41[59]    1:02[52]    1:42[23]    0:52[38]    2:06[23]    1:12[48]    1:24[38]    1:48[40]    3:07[24]    1:47[42]    0:34[20]    0:41[31]    0:24[17]    0:13[ 5] 
  31. Rita Ojala                  JOKA                        EST 00:18.45     +5:56    1:14(37)    1:39(34)    2:28(33)    4:20(33)    5:11(31)    8:07(37)    8:51(36)   10:08(34)   11:49(34)   15:26(36)   16:55(34)   17:32(33)   18:06(32)   18:31(31)   18:45(31)  
                                                                                        1:14[37]    0:25[46]    0:49[30]    1:52[36]    0:51[35]    2:56[48]    0:44[12]    1:17[25]    1:41[34]    3:37[40]    1:29[21]    0:37[33]    0:34[12]    0:25[25]    0:14[13] 
  33. Maris Roosipuu              OK TON                      EST 00:18.51     +6:02    1:37(49)    1:57(47)    3:01(48)    4:44(42)    5:28(38)    7:55(34)    8:41(29)   10:05(32)   11:36(30)   15:00(31)   16:38(29)   17:17(29)   18:03(31)   18:32(32)   18:51(33)  
                                                                                        1:37[49]    0:20[25]    1:04[55]    1:43[27]    0:44[21]    2:27[35]    0:46[17]    1:24[38]    1:31[26]    3:24[34]    1:38[30]    0:39[37]    0:46[41]    0:29[46]    0:19[56] 
  34. Dainora Samcenkiene         OSK Sakas                   LTU 00:19.09     +6:20    1:02(23)    1:19(20)    2:04(16)    3:33(12)    4:13(11)    8:09(38)    8:48(33)   10:24(37)   11:43(31)   14:39(27)   17:23(35)   17:54(34)   18:29(34)   18:52(34)   19:09(34)  
                                                                                        1:02[23]    0:17[13]    0:45[19]    1:29[ 8]    0:40[ 8]    3:56[56]    0:39[ 3]    1:36[47]    1:19[ 6]    2:56[17]    2:44[54]    0:31[17]    0:35[15]    0:23[12]    0:17[49] 
  35. Veronika Pavlu              KOB Tretra Praha            CZE 00:19.18     +6:29    0:58(16)    1:15(17)    2:00(13)    3:35(14)    4:17(14)    6:29(16)    7:23(16)    8:38(15)   10:16(16)   13:47(19)   15:39(21)   17:57(35)   18:38(35)   19:03(35)   19:18(35)  
                                                                                        0:58[16]    0:17[13]    0:45[19]    1:35[13]    0:42[16]    2:12[26]    0:54[31]    1:15[21]    1:38[30]    3:31[37]    1:52[47]    2:18[56]    0:41[31]    0:25[25]    0:15[28] 
  36. Regina Imhof                ULUS REISEWELT              SUI 00:19.32     +6:43    1:09(28)    1:45(37)    2:30(35)    4:10(28)    4:52(22)    7:43(32)    9:41(42)   10:57(42)   12:24(38)   16:12(39)   17:41(36)   18:15(36)   18:51(36)   19:17(36)   19:32(36)  
                                                                                        1:09[28]    0:36[58]    0:45[19]    1:40[19]    0:42[16]    2:51[46]    1:58[58]    1:16[23]    1:27[19]    3:48[48]    1:29[21]    0:34[20]    0:36[19]    0:26[29]    0:15[31] 
  37. Rita Raastad                Skien OK                    NOR 00:19.48     +6:59    1:31(46)    1:55(46)    2:47(42)    4:38(40)    5:30(40)    7:42(31)    8:48(33)   10:53(41)   12:57(42)   16:09(37)   17:50(37)   18:24(37)   19:03(37)   19:32(37)   19:48(37)  
                                                                                        1:31[46]    0:24[45]    0:52[37]    1:51[34]    0:52[38]    2:12[26]    1:06[46]    2:05[55]    2:04[51]    3:12[26]    1:41[34]    0:34[20]    0:39[25]    0:29[46]    0:16[32] 
  38. Madeleine Limpar            Attunda OK                  SWE 00:19.59     +7:10    2:37(60)    2:51(60)    3:32(58)    4:57(45)    5:38(43)    7:57(35)    8:43(31)    9:52(29)   13:50(50)   17:08(45)   18:18(40)   18:46(39)   19:16(38)   19:46(39)   19:59(38)  
                                                                                        2:37[60]    0:14[ 1]    0:41[ 9]    1:25[ 4]    0:41[12]    2:19[32]    0:46[17]    1:09[15]    3:58[59]    3:18[30]    1:10[ 3]    0:28[ 3]    0:30[ 4]    0:30[50]    0:13[ 5] 
  39. Johanna Lassila             Tuusulan Voima Veikot       FIN 00:20.01     +7:12    1:58(55)    2:19(54)    3:24(55)    5:24(49)    6:23(50)    9:06(48)   10:00(47)   11:29(47)   13:21(44)   16:43(40)   18:11(39)   18:46(39)   19:21(39)   19:45(38)   20:01(39)  
                                                                                        1:58[55]    0:21[30]    1:05[56]    2:00[47]    0:59[48]    2:43[41]    0:54[31]    1:29[42]    1:52[47]    3:22[32]    1:28[20]    0:35[26]    0:35[15]    0:24[17]    0:16[32] 
  40. Vita Avinaite               OK Saule                    LTU 00:20.05     +7:16    1:12(33)    1:46(38)    2:34(37)    4:30(37)    5:24(37)    7:40(30)    8:42(30)   10:04(31)   11:47(32)   16:09(37)   17:55(38)   18:29(38)   19:25(40)   19:49(40)   20:05(40)  
                                                                                        1:12[33]    0:34[55]    0:48[28]    1:56[41]    0:54[40]    2:16[30]    1:02[41]    1:22[34]    1:43[36]    4:22[54]    1:46[40]    0:34[20]    0:56[48]    0:24[17]    0:16[32] 
  41. Tarja Simola                Lounais Hameen Rasti        FIN 00:20.36     +7:47    1:48(52)    2:14(52)    3:12(51)    5:25(51)    7:18(55)    9:50(52)   10:45(50)   12:08(50)   13:44(49)   17:01(43)   18:39(41)   19:14(41)   19:51(41)   20:20(41)   20:36(41)  
                                                                                        1:48[52]    0:26[47]    0:58[48]    2:13[52]    1:53[60]    2:32[36]    0:55[36]    1:23[36]    1:36[29]    3:17[29]    1:38[30]    0:35[26]    0:37[22]    0:29[46]    0:16[32] 
  42. Kadre Maalma                RSK Johvikas                EST 00:20.47     +7:58    2:15(58)    2:34(58)    3:27(56)    5:25(51)    6:16(46)    8:52(46)    9:45(44)   11:18(43)   13:07(43)   16:53(42)   18:40(42)   19:21(42)   20:01(42)   20:29(42)   20:47(42)  
                                                                                        2:15[58]    0:19[21]    0:53[41]    1:58[43]    0:51[35]    2:36[37]    0:53[28]    1:33[44]    1:49[41]    3:46[47]    1:47[42]    0:41[42]    0:40[29]    0:28[43]    0:18[51] 
  43. Helve Kansi                 OK Lehola                   EST 00:20.58     +8:09    0:58(16)    1:16(18)    3:52(59)    5:33(55)    6:28(51)    9:22(50)   10:06(48)   11:53(49)   13:28(46)   17:17(46)   18:53(43)   19:32(43)   20:16(43)   20:43(43)   20:58(43)  
                                                                                        0:58[16]    0:18[17]    2:36[60]    1:41[20]    0:55[43]    2:54[47]    0:44[12]    1:47[54]    1:35[28]    3:49[49]    1:36[29]    0:39[37]    0:44[36]    0:27[36]    0:15[20] 
  44. Pirjo Pajarinen             Helsingin Suunnistajat      FIN 00:21.19     +8:30    1:17(41)    1:38(32)    2:23(29)    4:04(22)    5:32(42)    8:11(39)    8:55(38)   10:12(36)   12:02(37)   17:39(49)   18:59(44)   19:34(44)   20:31(44)   21:04(44)   21:19(44)  
                                                                                        1:17[41]    0:21[30]    0:45[19]    1:41[20]    1:28[58]    2:39[38]    0:44[12]    1:17[25]    1:50[43]    5:37[57]    1:20[12]    0:35[26]    0:57[49]    0:33[53]    0:15[20] 
  45. Larisa Andreeva             NOVMERIDIAN                 RUS 00:21.32     +8:43    0:59(20)    1:22(22)    2:06(19)    3:58(21)    4:43(20)    6:55(20)    7:52(22)    9:13(20)   11:00(23)   14:29(24)   19:31(47)   20:08(46)   20:49(45)   21:15(45)   21:32(45)  
                                                                                        0:59[20]    0:23[42]    0:44[16]    1:52[36]    0:45[24]    2:12[26]    0:57[39]    1:21[31]    1:47[39]    3:29[36]    5:02[57]    0:37[33]    0:41[31]    0:26[29]    0:17[42] 
  46. Teija Sahlstrom             Espoon Akilles              FIN 00:21.41     +8:52    1:37(49)    2:05(49)    3:05(49)    5:16(48)    6:22(49)    8:25(42)    9:52(45)   11:26(46)   13:41(48)   17:30(48)   19:30(46)   20:10(47)   20:57(46)   21:24(46)   21:41(46)  
                                                                                        1:37[49]    0:28[51]    1:00[50]    2:11[51]    1:06[53]    2:03[21]    1:27[53]    1:34[45]    2:15[54]    3:49[49]    2:00[49]    0:40[41]    0:47[42]    0:27[36]    0:17[50] 
  47. Eva Tloustova               Hana Orienteering           CZE 00:21.45     +8:56    1:13(36)    1:34(30)    2:28(33)    4:22(34)    5:17(36)    7:57(35)    8:59(39)   10:34(40)   12:51(41)   16:51(41)   19:19(45)   19:56(45)   20:58(47)   21:27(47)   21:45(47)  
                                                                                        1:13[36]    0:21[30]    0:54[43]    1:54[39]    0:55[43]    2:40[40]    1:02[41]    1:35[46]    2:17[55]    4:00[52]    2:28[53]    0:37[33]    1:02[52]    0:29[46]    0:18[54] 
  48. Jane Yates                  CADOC                       GBR 00:22.36     +9:47    1:17(41)    1:44(36)    2:52(44)    4:54(44)    5:53(44)    9:15(49)   11:33(53)   12:58(52)   14:48(52)   18:29(50)   20:16(48)   21:07(48)   21:55(48)   22:22(48)   22:36(48)  
                                                                                        1:17[41]    0:27[49]    1:08[58]    2:02[48]    0:59[48]    3:22[52]    2:18[59]    1:25[40]    1:50[43]    3:41[44]    1:47[42]    0:51[50]    0:48[45]    0:27[36]    0:14[17] 
  49. Teija Launis                Raisu Lumous                FIN 00:23.27    +10:38    1:46(51)    2:07(50)    3:13(52)    5:28(53)    6:36(52)   10:25(53)   11:21(52)   13:01(53)   14:56(53)   19:37(53)   21:25(49)   22:04(49)   22:48(49)   23:12(49)   23:27(49)  
                                                                                        1:46[51]    0:21[30]    1:06[57]    2:15[53]    1:08[55]    3:49[55]    0:56[37]    1:40[50]    1:55[48]    4:41[55]    1:48[45]    0:39[37]    0:44[36]    0:24[17]    0:15[20] 
  50. Auli Kanerva                Suunta Sepot                FIN 00:23.35    +10:46    1:25(44)    1:46(38)    2:43(39)    4:42(41)    5:31(41)    8:19(41)    9:12(40)   10:32(39)   12:39(40)   20:05(54)   21:29(50)   22:08(50)   22:55(50)   23:19(50)   23:35(50)  
                                                                                        1:25[44]    0:21[30]    0:57[46]    1:59[44]    0:49[31]    2:48[44]    0:53[28]    1:20[30]    2:07[52]    7:26[58]    1:24[16]    0:39[37]    0:47[42]    0:24[17]    0:16[32] 
  51. Tatiana Gurina              Birobidzhan                 RUS 00:25.26    +12:37    1:14(37)    1:49(42)    2:34(37)    4:13(30)    5:11(31)   13:30(58)   14:30(57)   15:51(56)   17:35(55)   21:15(55)   23:01(53)   23:56(53)   24:43(52)   25:10(51)   25:26(51)  
                                                                                        1:14[37]    0:35[56]    0:45[19]    1:39[18]    0:58[46]    8:19[59]    1:00[40]    1:21[31]    1:44[37]    3:40[42]    1:46[40]    0:55[51]    0:47[42]    0:27[36]    0:16[40] 
  52. Kerttu Kanerva              Individual                  FIN 00:25.35    +12:46    2:03(57)    2:24(56)    3:10(50)    7:44(58)    9:08(59)   12:07(55)   13:13(55)   14:49(54)   16:17(54)   19:22(51)   22:17(51)   22:54(51)   24:42(51)   25:16(52)   25:35(52)  
                                                                                        2:03[57]    0:21[30]    0:46[25]    4:34[59]    1:24[57]    2:59[49]    1:06[46]    1:36[47]    1:28[21]    3:05[19]    2:55[55]    0:37[33]    1:48[55]    0:34[54]    0:19[55] 
  53. Nadezhda Naumenko           Rus veteran                 RUS 00:26.40    +13:51    1:20(43)    1:51(44)    2:51(43)    5:09(46)    6:44(53)    8:58(47)   10:50(51)   12:32(51)   14:46(51)   19:27(52)   22:42(52)   23:26(52)   25:42(53)   26:23(53)   26:40(53)  
                                                                                        1:20[43]    0:31[53]    1:00[50]    2:18[55]    1:35[59]    2:14[29]    1:52[57]    1:42[52]    2:14[53]    4:41[55]    3:15[56]    0:44[47]    2:16[56]    0:41[58]    0:17[42] 
  54. Jaana Shved                 SRD                         EST 00:27.15    +14:26    2:49(61)    3:17(61)    4:32(60)    7:23(57)    8:29(58)   11:41(54)   13:08(54)   15:17(55)   17:54(56)   22:06(56)   23:57(54)   25:17(54)   26:24(54)   27:00(54)   27:15(54)  
                                                                                        2:49[61]    0:28[51]    1:15[59]    2:51[56]    1:06[53]    3:12[51]    1:27[53]    2:09[56]    2:37[57]    4:12[53]    1:51[46]    1:20[54]    1:07[53]    0:36[55]    0:15[20] 
  55. Natalia Burdanova           Rus veteran                 RUS 00:29.28    +16:39    1:28(45)    1:50(43)    2:45(40)    4:53(43)    5:55(45)    8:34(44)    9:59(46)   11:38(48)   13:40(47)   17:17(46)   25:12(55)   27:41(55)   28:40(55)   29:10(55)   29:28(55)  
                                                                                        1:28[45]    0:22[37]    0:55[45]    2:08[49]    1:02[51]    2:39[38]    1:25[52]    1:39[49]    2:02[50]    3:37[40]    7:55[58]    2:29[58]    0:59[50]    0:30[50]    0:18[51] 
  56. Kyoko Yamada                Irumashi OLC                JPN 00:31.56    +19:07    1:54(53)    2:16(53)    3:19(54)    5:28(53)    6:47(54)   13:14(57)   14:37(58)   16:55(57)   19:46(57)   23:31(57)   25:55(56)   28:21(56)   31:16(56)   31:42(56)   31:56(56)  
                                                                                        1:54[53]    0:22[37]    1:03[54]    2:09[50]    1:19[56]    6:27[58]    1:23[51]    2:18[57]    2:51[58]    3:45[46]    2:24[52]    2:26[57]    2:55[58]    0:26[29]    0:14[17] 
  57. Daisy Kroon                 RSK Johvikas                EST 00:32.06    +19:17    1:32(47)    2:25(57)    3:18(53)    6:21(56)    7:20(56)   12:28(56)   13:32(56)   22:00(58)   23:51(58)   27:24(58)   29:24(57)   30:24(57)   31:25(57)   31:51(57)   32:06(57)  
                                                                                        1:32[47]    0:53[61]    0:53[41]    3:03[57]    0:59[48]    5:08[57]    1:04[45]    8:28[59]    1:51[46]    3:33[38]    2:00[49]    1:00[52]    1:01[51]    0:26[29]    0:15[20] 
  58. Brit Ellen Hindrum          Odal ol                     NOR 00:45.05    +32:16    2:02(56)    2:22(55)   17:08(61)   20:30(60)   21:28(60)   24:58(59)   26:27(59)   28:07(59)   30:24(59)   38:28(59)   40:51(58)   41:39(58)   44:06(58)   44:44(58)   45:05(58)  
                                                                                        2:02[56]    0:20[25]   14:46[61]    3:22[58]    0:58[46]    3:30[53]    1:29[55]    1:40[50]    2:17[55]    8:04[59]    2:23[51]    0:48[49]    2:27[57]    0:38[57]    0:21[57] 
      Lise Christensen            TIF Viking                  NOR MP                    0:51( 5)    1:13(12)    2:05(18)  
                                                                                        0:51[ 5]    0:22[37]    0:52[37] 
      Pirita Mikkanen             Individual                  FIN MP                    1:35(48)    1:58(48)    2:56(47)    5:12(47)    6:16(46)    8:40(45)    9:43(43)   11:25(45)   13:21(44)   17:03(44)  
                                                                                        1:35[48]    0:23[42]    0:58[48]    2:16[54]    1:04[52]    2:24[33]    1:03[44]    1:42[52]    1:56[49]    3:42[45] 
      Lucy Lou                    Tibro OK                    SWE MP                    2:15(58)    2:37(59)    3:29(57)    5:24(49)    6:18(48)  
                                                                                        2:15[58]    0:22[37]    0:52[37]    1:55[40]    0:54[40] 
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
      Sandra Mather               South Midlands Orienteering GBR DNS                 
                                                                                     
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
WMOC 2019, Latvia
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 07.07.2019 07:22:26