Sprint Qualification
06.07.2019 Dzegužkalns (Coursemaster: Alvis Reinsons)
W70-1
1700m 10CP Climb 24m
Race result Index
Rank  Name                        Club                        Ctr Result    Behind      1.82\69m   2.88\108m    3.94\89m    4.91\88m    5.83\83m   6.90\186m   7.98\186m  8.116\212m   9.111\89m  10.100\114m  F.\54m       
   1. Tamara Ovsiannikova         Rus veteran                 RUS 00:11.44  00:11.44    0:43( 7)    1:58( 2)    2:55( 1)    3:27( 1)    4:11( 1)    5:43( 1)    8:31( 1)    9:55( 1)   10:55( 1)   11:29( 1)   11:44( 1)  
                                                                                        0:43[ 7]    1:15[ 1]    0:57[ 1]    0:32[ 1]    0:44[ 7]    1:32[ 1]    2:48[ 3]    1:24[ 1]    1:00[15]    0:34[ 1]    0:15[ 2] 
   2. Ruth Wydenkeller            ULUS REISEWELT              SUI 00:13.03     +1:19    0:41( 5)    2:01( 3)    3:25( 4)    4:03( 3)    4:45( 3)    6:33( 2)    9:20( 2)   11:11( 2)   12:10( 2)   12:50( 2)   13:03( 2)  
                                                                                        0:41[ 5]    1:20[ 4]    1:24[ 7]    0:38[ 4]    0:42[ 3]    1:48[ 3]    2:47[ 2]    1:51[10]    0:59[14]    0:40[ 4]    0:13[ 1] 
   3. Ingjerd Sognnaes            Bergens TF                  NOR 00:13.40     +1:56    0:44( 9)    2:02( 4)    3:34( 6)    4:08( 4)    5:00( 6)    7:06( 4)   10:20( 7)   11:54( 3)   12:43( 3)   13:23( 3)   13:40( 3)  
                                                                                        0:44[ 9]    1:18[ 3]    1:32[12]    0:34[ 2]    0:52[17]    2:06[ 8]    3:14[11]    1:34[ 2]    0:49[ 3]    0:40[ 4]    0:17[11] 
   4. Kirsten Ellekilde           Helsingoer SOK              DEN 00:13.58     +2:14    0:46(10)    2:06( 7)    3:15( 3)    4:18( 6)    4:58( 5)    7:06( 4)    9:56( 4)   11:57( 4)   12:51( 4)   13:41( 4)   13:58( 4)  
                                                                                        0:46[10]    1:20[ 4]    1:09[ 3]    1:03[32]    0:40[ 1]    2:08[11]    2:50[ 4]    2:01[15]    0:54[ 5]    0:50[16]    0:17[11] 
   5. Tatiana Svistun             Rus veteran                 RUS 00:14.00     +2:16    0:42( 6)    2:02( 4)    4:11(15)    4:52(11)    5:35(11)    7:25( 9)   10:26( 8)   12:14( 7)   13:06( 6)   13:43( 5)   14:00( 5)  
                                                                                        0:42[ 6]    1:20[ 4]    2:09[32]    0:41[ 5]    0:43[ 5]    1:50[ 4]    3:01[ 8]    1:48[ 9]    0:52[ 4]    0:37[ 2]    0:17[11] 
   6. Britt Eriksson              Sala OK                     SWE 00:14.01     +2:17    0:39( 1)    1:55( 1)    2:55( 1)    3:36( 2)    4:17( 2)    6:41( 3)    9:31( 3)   12:24( 9)   13:07( 7)   13:45( 6)   14:01( 6)  
                                                                                        0:39[ 1]    1:16[ 2]    1:00[ 2]    0:41[ 5]    0:41[ 2]    2:24[19]    2:50[ 4]    2:53[46]    0:43[ 1]    0:38[ 3]    0:16[10] 
   7. Eeva Liisa Korkeakangas     RastiJussit                 FIN 00:14.17     +2:33    0:43( 7)    2:23(14)    3:57(11)    4:40( 9)    5:22( 8)    7:08( 6)   10:19( 5)   12:04( 6)   13:11( 8)   14:00( 7)   14:17( 7)  
                                                                                        0:43[ 7]    1:40[19]    1:34[13]    0:43[ 7]    0:42[ 3]    1:46[ 2]    3:11[ 9]    1:45[ 7]    1:07[31]    0:49[12]    0:17[11] 
   8. Karin Persson               OK Tyringe                  SWE 00:14.30     +2:46    0:47(12)    2:16(11)    3:52( 9)    4:43(10)    5:32(10)    7:37(10)   10:28( 9)   12:20( 8)   13:18( 9)   14:08( 8)   14:30( 8)  
                                                                                        0:47[12]    1:29[10]    1:36[18]    0:51[16]    0:49[12]    2:05[ 7]    2:51[ 6]    1:52[11]    0:58[12]    0:50[16]    0:22[37] 
   9. Valentina Meshcheryakova    Bilder                      RUS 00:14.35     +2:51    0:39( 1)    2:09( 8)    3:32( 5)    4:09( 5)    4:53( 4)    7:21( 8)   10:19( 5)   12:02( 5)   12:58( 5)   14:18( 9)   14:35( 9)  
                                                                                        0:39[ 1]    1:30[12]    1:23[ 5]    0:37[ 3]    0:44[ 7]    2:28[25]    2:58[ 7]    1:43[ 5]    0:56[ 8]    1:20[37]    0:17[18] 
  10. Aase Flydal                 IL BUL Tromsoe              NOR 00:15.37     +3:53    0:50(19)    2:44(27)    4:19(16)    5:09(15)    6:01(15)    8:00(12)   11:13(10)   13:00(10)   14:14(10)   15:20(10)   15:37(10)  
                                                                                        0:50[19]    1:54[27]    1:35[16]    0:50[12]    0:52[17]    1:59[ 5]    3:13[10]    1:47[ 8]    1:14[39]    1:06[31]    0:17[11] 
  11. Dale Kireiliene             OK Takas                    LTU 00:16.08     +4:24    0:47(12)    2:16(11)    3:41( 7)    4:27( 7)    5:13( 7)    7:19( 7)   12:02(13)   14:09(12)   15:09(12)   15:49(11)   16:08(11)  
                                                                                        0:47[12]    1:29[10]    1:25[ 8]    0:46[10]    0:46[ 9]    2:06[ 8]    4:43[46]    2:07[19]    1:00[15]    0:40[ 4]    0:19[24] 
  12. Darina Polonyiova           Hana Orienteering           CZE 00:16.20     +4:36    0:51(21)    2:24(15)    3:47( 8)    4:32( 8)    5:24( 9)    7:56(11)   11:47(12)   14:12(13)   15:17(13)   16:02(12)   16:20(12)  
                                                                                        0:51[21]    1:33[14]    1:23[ 5]    0:45[ 9]    0:52[17]    2:32[30]    3:51[27]    2:25[30]    1:05[23]    0:45[10]    0:18[22] 
  13. Ritva Mikkonen              Espoon Suunta               FIN 00:16.32     +4:48    0:53(25)    2:29(18)    4:47(25)    5:45(23)    6:38(23)    8:48(19)   12:15(16)   14:15(14)   15:31(15)   16:14(13)   16:32(13)  
                                                                                        0:53[25]    1:36[16]    2:18[37]    0:58[26]    0:53[24]    2:10[12]    3:27[16]    2:00[14]    1:16[44]    0:43[ 8]    0:18[20] 
  14. Astrid Ormberg              Fana IL                     NOR 00:16.37     +4:53    0:53(25)    2:29(18)    4:39(23)    5:32(19)    6:24(18)    8:49(20)   12:13(14)   14:16(15)   15:20(14)   16:17(14)   16:37(14)  
                                                                                        0:53[25]    1:36[16]    2:10[33]    0:53[19]    0:52[17]    2:25[20]    3:24[13]    2:03[16]    1:04[20]    0:57[25]    0:20[29] 
  15. Trish Carmichael            TINTO Orienteering Club     GBR 00:16.41     +4:57    0:47(12)    2:18(13)    4:31(20)    5:36(22)    6:28(20)    8:34(15)   12:41(19)   14:35(17)   15:41(18)   16:22(15)   16:41(15)  
                                                                                        0:47[12]    1:31[13]    2:13[34]    1:05[36]    0:52[17]    2:06[ 8]    4:07[33]    1:54[12]    1:06[27]    0:41[ 7]    0:19[24] 
  16. Maud Nilsson                HJS Vansbro OK              SWE 00:16.51     +5:07    0:47(12)    2:25(16)    3:55(10)    4:57(13)    5:46(13)    9:18(23)   12:47(21)   14:45(20)   15:41(18)   16:30(16)   16:51(16)  
                                                                                        0:47[12]    1:38[18]    1:30[11]    1:02[31]    0:49[12]    3:32[52]    3:29[19]    1:58[13]    0:56[ 8]    0:49[12]    0:21[32] 
  16. Beatrix Haenelt             TuS Luebbecke               GER 00:16.51     +5:07    0:46(10)    2:42(24)    3:58(12)    5:01(14)    5:53(14)    8:03(13)   12:28(17)   14:31(16)   15:39(17)   16:33(17)   16:51(17)  
                                                                                        0:46[10]    1:56[29]    1:16[ 4]    1:03[32]    0:52[17]    2:10[12]    4:25[38]    2:03[16]    1:08[33]    0:54[21]    0:18[23] 
  18. Sonja Jedar                 Akers IF                    SWE 00:16.57     +5:13    0:48(16)    2:43(26)    4:23(17)    6:10(30)    7:06(29)    9:26(24)   12:53(22)   15:00(21)   15:57(21)   16:40(19)   16:57(18)  
                                                                                        0:48[16]    1:55[28]    1:40[21]    1:47[53]    0:56[28]    2:20[18]    3:27[16]    2:07[19]    0:57[11]    0:43[ 8]    0:17[19] 
  19. Monica Larsson              OK Tranan                   SWE 00:17.01     +5:17    0:51(21)    2:38(22)    4:05(13)    4:55(12)    5:41(12)    8:08(14)   11:25(11)   13:28(11)   14:55(11)   16:39(18)   17:01(19)  
                                                                                        0:51[21]    1:47[22]    1:27[ 9]    0:50[12]    0:46[ 9]    2:27[23]    3:17[12]    2:03[16]    1:27[51]    1:44[45]    0:22[37] 
  19. Margareta Lofqvist          Vasteras SOK                SWE 00:17.01     +5:17    0:50(19)    2:55(30)    4:29(18)    5:18(16)    6:11(16)    8:36(16)   12:14(15)   14:36(18)   15:56(20)   16:46(20)   17:01(19)  
                                                                                        0:50[19]    2:05[37]    1:34[13]    0:49[11]    0:53[24]    2:25[20]    3:38[22]    2:22[28]    1:20[48]    0:50[16]    0:15[ 2] 
  21. Bea Rahm                    OLG Pfaeffikon              SUI 00:17.36     +5:52    0:48(16)    2:10( 9)    4:34(21)    5:29(18)    6:12(17)    8:37(17)   12:32(18)   14:40(19)   15:35(16)   17:21(21)   17:36(21)  
                                                                                        0:48[16]    1:22[ 7]    2:24[39]    0:55[21]    0:43[ 5]    2:25[20]    3:55[29]    2:08[21]    0:55[ 6]    1:46[46]    0:15[ 7] 
  22. Marja Liisa Ojamaa          Salon Viesti                FIN 00:17.45     +6:01    0:51(21)    2:15(10)    4:39(23)    5:34(20)    6:32(22)    8:50(21)   12:41(19)   15:20(22)   16:24(22)   17:30(22)   17:45(22)  
                                                                                        0:51[21]    1:24[ 8]    2:24[39]    0:55[21]    0:58[31]    2:18[17]    3:51[27]    2:39[40]    1:04[20]    1:06[31]    0:15[ 2] 
  23. Raisa Ignatenko             Moscow                      RUS 00:18.14     +6:30    0:40( 3)    2:04( 6)    4:09(14)    8:34(49)    9:30(48)   11:58(44)   14:42(32)   16:18(27)   17:13(25)   17:59(24)   18:14(23)  
                                                                                        0:40[ 3]    1:24[ 8]    2:05[30]    4:25[56]    0:56[28]    2:28[25]    2:44[ 1]    1:36[ 3]    0:55[ 6]    0:46[11]    0:15[ 6] 
  24. Brynhild Fanuelsen          Fossum IF                   NOR 00:18.19     +6:35    0:56(30)    3:29(42)    4:58(29)    5:52(25)    6:45(24)    9:41(26)   13:28(26)   15:52(25)   17:00(24)   17:56(23)   18:19(24)  
                                                                                        0:56[30]    2:33[47]    1:29[10]    0:54[20]    0:53[24]    2:56[45]    3:47[26]    2:24[29]    1:08[33]    0:56[23]    0:23[39] 
  25. Tordis Rytter Jakobsen      OK Moss                     NOR 00:18.22     +6:38    1:03(39)    2:56(32)    4:30(19)    5:28(17)    6:26(19)    9:01(22)   13:04(24)   15:33(23)   16:40(23)   18:03(25)   18:22(25)  
                                                                                        1:03[39]    1:53[26]    1:34[13]    0:58[26]    0:58[31]    2:35[32]    4:03[30]    2:29[34]    1:07[31]    1:23[40]    0:19[28] 
  26. Hellevi Haarala             Liperin Taimi Suunnistus    FIN 00:18.59     +7:15    1:03(39)    4:05(50)    5:40(40)    6:35(35)    7:26(31)    9:54(29)   13:22(25)   15:41(24)   17:35(28)   18:35(26)   18:59(26)  
                                                                                        1:03[39]    3:02[51]    1:35[16]    0:55[21]    0:51[16]    2:28[25]    3:28[18]    2:19[27]    1:54[56]    1:00[28]    0:24[44] 
  27. Else Margrethe Bredland     SSOK                        NOR 00:19.01     +7:17    0:58(33)    3:49(47)    5:27(37)    6:25(32)    7:40(33)   10:10(30)   13:45(28)   16:19(28)   17:21(27)   18:38(27)   19:01(27)  
                                                                                        0:58[33]    2:51[48]    1:38[19]    0:58[26]    1:15[49]    2:30[29]    3:35[20]    2:34[36]    1:02[18]    1:17[36]    0:23[39] 
  28. Ellen Thisted               Soelleroed OK               DEN 00:19.04     +7:20    0:55(28)    2:36(21)    4:37(22)    5:34(20)    6:28(20)    8:45(18)   12:54(23)   16:43(30)   17:48(30)   18:46(28)   19:04(28)  
                                                                                        0:55[28]    1:41[20]    2:01[29]    0:57[25]    0:54[27]    2:17[16]    4:09[35]    3:49[54]    1:05[23]    0:58[26]    0:18[20] 
  29. Leena Ojala                 Turengin Sarastus           FIN 00:19.20     +7:36    0:57(31)    2:49(28)    5:14(32)    6:04(28)    7:03(28)    9:50(28)   13:34(27)   16:11(26)   17:17(26)   19:03(29)   19:20(29)  
                                                                                        0:57[31]    1:52[25]    2:25[41]    0:50[12]    0:59[33]    2:47[40]    3:44[24]    2:37[37]    1:06[27]    1:46[46]    0:17[11] 
  30. Stanislava Kutackova        OOB TJ Lokomotiva Trutnov   CZE 00:19.33     +7:49    0:48(16)    2:38(22)    5:03(30)    6:04(28)    7:32(32)   10:18(32)   14:57(36)   17:15(34)   18:21(34)   19:12(30)   19:33(30)  
                                                                                        0:48[16]    1:50[24]    2:25[41]    1:01[30]    1:28[54]    2:46[38]    4:39[45]    2:18[26]    1:06[27]    0:51[19]    0:21[32] 
  31. Liudmyla Kotlova            Driada                      UKR 00:20.00     +8:16    1:12(46)    3:10(37)    4:49(26)    5:55(26)    6:56(26)   10:18(32)   14:44(33)   17:13(33)   18:18(32)   19:39(31)   20:00(31)  
                                                                                        1:12[46]    1:58[32]    1:39[20]    1:06[38]    1:01[36]    3:22[49]    4:26[39]    2:29[34]    1:05[23]    1:21[38]    0:21[32] 
  32. Kirsten Bakke               Gjoe Vard OL                NOR 00:20.04     +8:20    1:01(37)    3:07(35)    5:07(31)    6:12(31)    7:18(30)   10:10(30)   14:13(30)   17:09(32)   18:25(35)   19:41(32)   20:04(32)  
                                                                                        1:01[37]    2:06[39]    2:00[28]    1:05[36]    1:06[39]    2:52[42]    4:03[30]    2:56[47]    1:16[44]    1:16[35]    0:23[39] 
  33. May Sofie Olsson            Forserums SOK               SWE 00:20.05     +8:21    0:59(34)    2:56(32)    5:36(39)    6:42(39)    7:41(34)   10:18(32)   14:52(35)   17:17(35)   18:19(33)   19:44(33)   20:05(33)  
                                                                                        0:59[34]    1:57[31]    2:40[44]    1:06[38]    0:59[33]    2:37[34]    4:34[43]    2:25[30]    1:02[18]    1:25[41]    0:21[32] 
  34. Lidia Makarevich            Eridan                      BLR 00:20.07     +8:23    1:42(55)    4:36(54)    6:18(42)    7:27(41)    8:31(40)   11:05(40)   15:32(39)   17:45(37)   18:46(37)   19:48(34)   20:07(34)  
                                                                                        1:42[55]    2:54[50]    1:42[23]    1:09[43]    1:04[38]    2:34[31]    4:27[41]    2:13[23]    1:01[17]    1:02[29]    0:19[24] 
  35. Birgit Tisell               IK Stern                    SWE 00:20.23     +8:39    1:15(47)    3:20(39)    5:25(35)    6:33(33)    7:53(37)   10:47(38)   14:50(34)   17:27(36)   18:42(36)   19:54(35)   20:23(35)  
                                                                                        1:15[47]    2:05[37]    2:05[30]    1:08[40]    1:20[50]    2:54[43]    4:03[30]    2:37[37]    1:15[41]    1:12[34]    0:29[52] 
  36. Barbro Borjeson             OK Skogshjortarna           SWE 00:20.33     +8:49    1:00(35)    3:09(36)    4:49(26)    5:49(24)    6:49(25)    9:26(24)   13:45(28)   16:24(29)   17:44(29)   20:08(36)   20:33(36)  
                                                                                        1:00[35]    2:09[40]    1:40[21]    1:00[29]    1:00[35]    2:37[34]    4:19[36]    2:39[40]    1:20[48]    2:24[51]    0:25[48] 
  37. Tomiko Unno                 Kawagoe OLC                 JPN 00:20.41     +8:57    1:06(42)    3:59(48)    7:11(47)    8:15(46)    9:11(45)   11:58(44)   15:37(41)   18:21(41)   19:29(41)   20:24(38)   20:41(37)  
                                                                                        1:06[42]    2:53[49]    3:12[46]    1:04[34]    0:56[28]    2:47[40]    3:39[23]    2:44[43]    1:08[33]    0:55[22]    0:17[11] 
  38. Mirja Liisa Laakso Lahteenm Hameenlinnan Tarmo          FIN 00:20.46     +9:02    1:11(45)    3:11(38)    4:55(28)    5:59(27)    7:02(27)    9:45(27)   15:13(37)   18:00(39)   19:18(39)   20:16(37)   20:46(38)  
                                                                                        1:11[45]    2:00[33]    1:44[24]    1:04[34]    1:03[37]    2:43[36]    5:28[53]    2:47[45]    1:18[46]    0:58[26]    0:30[53] 
  39. Leena Aho                   Maarian Mahti               FIN 00:21.22     +9:38    1:01(37)    3:01(34)    5:15(33)    6:34(34)    7:41(34)   10:27(36)   15:30(38)   17:46(38)   18:51(38)   21:06(39)   21:22(39)  
                                                                                        1:01[37]    2:00[33]    2:14[35]    1:19[48]    1:07[40]    2:46[38]    5:03[51]    2:16[25]    1:05[23]    2:15[50]    0:16[ 8] 
  40. Juta Virkepuu               Harju KEK RSK               EST 00:21.34     +9:50    1:10(44)    3:41(45)    5:28(38)    6:36(38)    7:49(36)   10:32(37)   15:32(39)   19:04(42)   20:15(42)   21:11(40)   21:34(40)  
                                                                                        1:10[44]    2:31[46]    1:47[25]    1:08[40]    1:13[47]    2:43[36]    5:00[50]    3:32[50]    1:11[38]    0:56[23]    0:23[43] 
  41. Mare Beilmann               OK LUS                      EST 00:22.07    +10:23    0:57(31)    2:32(20)    6:53(46)    7:48(43)    8:38(41)   10:53(39)   14:38(31)   16:47(31)   18:06(31)   21:43(41)   22:07(41)  
                                                                                        0:57[31]    1:35[15]    4:21[50]    0:55[21]    0:50[14]    2:15[15]    3:45[25]    2:09[22]    1:19[47]    3:37[52]    0:24[44] 
  42. Eli Rolstad Bakken          Eiker ol                    NOR 00:22.19    +10:35    1:20(50)    3:22(41)    5:17(34)    6:52(40)    9:01(43)   12:31(48)   16:52(45)   19:34(43)   20:42(44)   21:51(42)   22:19(42)  
                                                                                        1:20[50]    2:02[35]    1:55[27]    1:35[51]    2:09[55]    3:30[51]    4:21[37]    2:42[42]    1:08[33]    1:09[33]    0:28[51] 
  43. Setsuko Wakaume             Yokohama OLC                JPN 00:22.20    +10:36    1:09(43)    4:12(51)    6:38(44)    7:52(44)    9:02(44)   11:38(41)   17:03(47)   19:49(45)   21:16(46)   22:05(43)   22:20(43)  
                                                                                        1:09[43]    3:03[52]    2:26[43]    1:14[47]    1:10[42]    2:36[33]    5:25[52]    2:46[44]    1:27[51]    0:49[12]    0:15[ 2] 
  44. Astrid Gjelstad             Sandefjord OK               NOR 00:23.23    +11:39    1:25(53)    4:35(53)    6:51(45)    8:03(45)    9:12(46)   12:08(46)   16:55(46)   20:00(47)   21:36(47)   22:58(44)   23:23(44)  
                                                                                        1:25[53]    3:10[53]    2:16[36]    1:12[45]    1:09[41]    2:56[45]    4:47[47]    3:05[49]    1:36[54]    1:22[39]    0:25[48] 
  45. Gun Inger Joergensen        Porsgrunn OL                NOR 00:23.30    +11:46    1:23(51)    3:47(46)    6:31(43)    7:39(42)    8:52(42)   11:47(42)   16:13(44)   19:55(46)   21:15(45)   23:05(45)   23:30(45)  
                                                                                        1:23[51]    2:24[44]    2:44[45]    1:08[40]    1:13[47]    2:55[44]    4:26[39]    3:42[53]    1:20[48]    1:50[48]    0:25[48] 
  46. Ilze Yeates                 Dandenong Ranges Orienteeri AUS 00:24.21    +12:37    1:23(51)    3:36(43)    5:26(36)    6:35(35)    7:59(39)   12:31(48)   17:26(48)   21:04(48)   22:14(48)   23:49(46)   24:21(46)  
                                                                                        1:23[51]    2:13[41]    1:50[26]    1:09[43]    1:24[52]    4:32[55]    4:55[48]    3:38[52]    1:10[37]    1:35[42]    0:32[55] 
  47. Kristina Johansson          Mullsjo SOK                 SWE 00:24.45    +13:01    0:55(28)    2:51(29)    8:21(52)   10:12(52)   11:22(52)   16:41(55)   20:05(50)   22:32(49)   23:36(49)   24:25(47)   24:45(47)  
                                                                                        0:55[28]    1:56[29]    5:30[53]    1:51[54]    1:10[42]    5:19[56]    3:24[13]    2:27[33]    1:04[20]    0:49[12]    0:20[29] 
  48. Jan Ellis                   Manchester and District Ori GBR 00:25.13    +13:29    0:52(24)    2:55(30)    7:36(50)    8:28(47)    9:20(47)   12:22(47)   15:48(42)   23:10(50)   24:06(50)   24:57(48)   25:13(48)  
                                                                                        0:52[24]    2:03[36]    4:41[52]    0:52[18]    0:52[17]    3:02[47]    3:26[15]    7:22[56]    0:56[ 8]    0:51[19]    0:16[ 8] 
  49. Ingela Hurtig               Kvarnsvedens GoIF OK        SWE 00:26.34    +14:50    0:54(27)    4:47(55)    8:02(51)    8:53(50)    9:43(50)   11:57(43)   16:05(43)   18:18(40)   19:24(40)   26:13(49)   26:34(49)  
                                                                                        0:54[27]    3:53[56]    3:15[48]    0:51[16]    0:50[14]    2:14[14]    4:08[34]    2:13[23]    1:06[27]    6:49[54]    0:21[32] 
  50. Kirsti Vuorinen             Hameenlinnan Tarmo          FIN 00:26.43    +14:59    1:16(48)    4:34(52)    9:12(53)   11:26(54)   12:50(55)   16:10(53)   20:44(51)   23:48(52)   25:16(52)   26:19(50)   26:43(50)  
                                                                                        1:16[48]    3:18[55]    4:38[51]    2:14[55]    1:24[52]    3:20[48]    4:34[43]    3:04[48]    1:28[53]    1:03[30]    0:24[44] 
  51. Anitha K Olsen              Kolbotn og Skimt            NOR 00:28.13    +16:29    1:19(49)    3:37(44)   12:59(56)   14:25(56)   15:35(56)   18:04(56)   22:32(53)   24:57(53)   26:12(53)   27:50(51)   28:13(51)  
                                                                                        1:19[49]    2:18[43]    9:22[56]    1:26[50]    1:10[42]    2:29[28]    4:28[42]    2:25[30]    1:15[41]    1:38[43]    0:23[39] 
  52. Tuuli Kastemaa              Hirvensalon Heitto          FIN 00:30.07    +18:23    1:04(41)    3:20(39)    9:51(54)   11:16(53)   12:26(54)   16:14(54)   21:10(52)   23:47(51)   25:01(51)   29:47(53)   30:07(52)  
                                                                                        1:04[41]    2:16[42]    6:31[54]    1:25[49]    1:10[42]    3:48[53]    4:56[49]    2:37[37]    1:14[39]    4:46[53]    0:20[31] 
  53. Ellen Bjerva                Drangedal OL                NOR 00:30.09    +18:25    1:40(54)    4:04(49)    7:18(48)    8:30(48)    9:41(49)   13:08(50)   22:57(54)   26:30(54)   27:45(55)   29:45(52)   30:09(53)  
                                                                                        1:40[54]    2:24[44]    3:14[47]    1:12[45]    1:11[46]    3:27[50]    9:49[54]    3:33[51]    1:15[41]    2:00[49]    0:24[44] 
  54. Marit F Vaagsnes            Kolbotn og Skimt            NOR 00:34.43    +22:59    0:40( 3)    2:27(17)    5:52(41)    6:35(35)    7:57(38)   10:24(35)   24:57(55)   26:35(55)   27:21(54)   34:24(54)   34:43(54)  
                                                                                        0:40[ 3]    1:47[22]    3:25[49]    0:43[ 7]    1:22[51]    2:27[23]   14:33[56]    1:38[ 4]    0:46[ 2]    7:03[55]    0:19[24] 
  55. Eivor Nydahl                Stigmannen Karlshamns OK    SWE 00:35.12    +23:28    1:43(56)    4:59(56)    7:19(49)    8:54(51)   11:19(51)   15:27(52)   27:26(56)   31:25(56)   33:02(56)   34:42(55)   35:12(55)  
                                                                                        1:43[56]    3:16[54]    2:20[38]    1:35[51]    2:25[56]    4:08[54]   11:59[55]    3:59[55]    1:37[55]    1:40[44]    0:30[53] 
      Kjellaug Hodnekvam          Bergens TF                  NOR MP                    1:00(35)    2:42(24)   10:42(55)   11:32(55)   12:18(53)   14:18(51)   17:54(49)   19:38(44)   20:36(43)  
                                                                                        1:00[35]    1:42[21]    8:00[55]    0:50[12]    0:46[ 9]    2:00[ 6]    3:36[21]    1:44[ 6]    0:58[12] 
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
      Inger Halck                 Maaren OK                   NOR DNS                 
                                                                                     
      Tuula Hautala               ONMKY                       FIN DNS                 
                                                                                     
      Lilian Hegnet Joergensen    Aalborg OK                  DEN DNS                 
                                                                                     
      Monika Cooper               South Yorkshire Orienteers  GBR DNS                 
                                                                                     
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
      Elisabeth Rosen             Goteborg Majorna OK         SWE DNS                 
                                                                                     
      Anne Berit K Karset         Steinkjer OK                NOR DNS                 
                                                                                     
      Vaira Chernisheva           Ziemelkurzeme OK            LAT DNS                 
                                                                                     
WMOC 2019, Latvia
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 07.07.2019 07:22:27