Sprint Qualification
06.07.2019 Dzegužkalns (Coursemaster: Alvis Reinsons)
W85-1
1200m 8CP Climb 26m
Race result Index
Rank  Name                        Club                        Ctr Result    Behind      1.82\69m   2.88\108m    3.94\89m   4.97\129m   5.101\65m  6.116\177m   7.111\89m  8.100\114m   F.\54m       
   1. Clarie Ek                   OK Pan Kristianstad         SWE 00:16.18  00:16.18    1:08( 2)    3:11( 3)    5:06( 2)    7:49( 2)    9:26( 2)   13:24( 4)   14:47( 4)   15:54( 1)   16:18( 1)  
                                                                                        1:08[ 2]    2:03[ 3]    1:55[ 2]    2:43[ 4]    1:37[ 5]    3:58[ 6]    1:23[ 4]    1:07[ 1]    0:24[ 5] 
   2. Eileen Bedwell              Sugar Loaf OK               GBR 00:16.27     +0:09    1:25( 5)    3:49( 6)    5:54( 4)    8:34( 4)   10:06( 4)   13:26( 5)   14:46( 3)   16:08( 2)   16:27( 2)  
                                                                                        1:25[ 5]    2:24[ 6]    2:05[ 4]    2:40[ 3]    1:32[ 4]    3:20[ 4]    1:20[ 2]    1:22[ 2]    0:19[ 2] 
   3. Verena Harzenmoser          ULUS REISEWELT              SUI 00:16.52     +0:34    1:10( 3)    2:54( 1)    5:16( 3)    7:51( 3)    9:28( 3)   12:02( 2)   13:20( 2)   16:31( 3)   16:52( 3)  
                                                                                        1:10[ 3]    1:44[ 1]    2:22[ 5]    2:35[ 1]    1:37[ 5]    2:34[ 3]    1:18[ 1]    3:11[10]    0:21[ 3] 
   4. Bernice Antonsson           F K Friskus Varberg         SWE 00:17.22     +1:04    1:28( 6)    3:43( 5)    6:53( 6)    9:57( 6)   11:09( 6)   13:22( 3)   14:52( 5)   16:44( 4)   17:22( 4)  
                                                                                        1:28[ 6]    2:15[ 5]    3:10[ 7]    3:04[ 6]    1:12[ 1]    2:13[ 2]    1:30[ 6]    1:52[ 6]    0:38[ 9] 
   5. Guldborg Sovik              Il Gneist                   NOR 00:17.35     +1:17    1:14( 4)    3:18( 4)    6:22( 5)    8:58( 5)   10:23( 5)   14:13( 6)   15:38( 6)   17:13( 5)   17:35( 5)  
                                                                                        1:14[ 4]    2:04[ 4]    3:04[ 6]    2:36[ 2]    1:25[ 3]    3:50[ 5]    1:25[ 5]    1:35[ 4]    0:22[ 4] 
   6. Ebba Lisa Flygar            Tullinge SK                 SWE 00:17.52     +1:34    1:01( 1)    2:59( 2)    4:38( 1)    7:25( 1)    9:09( 1)   11:16( 1)   12:36( 1)   17:33( 6)   17:52( 6)  
                                                                                        1:01[ 1]    1:58[ 2]    1:39[ 1]    2:47[ 5]    1:44[ 7]    2:07[ 1]    1:20[ 2]    4:57[11]    0:19[ 1] 
   7. Raisa Mazzarina             Seniors OK                  LAT 00:21.43     +5:25    1:32( 7)    4:02( 7)    8:05( 8)   11:17( 7)   12:36( 7)   18:15( 7)   19:48( 7)   21:16( 7)   21:43( 7)  
                                                                                        1:32[ 7]    2:30[ 7]    4:03[10]    3:12[ 7]    1:19[ 2]    5:39[10]    1:33[ 7]    1:28[ 3]    0:27[ 6] 
   8. Solveig Spangberg           IFK Lidingo SOK             SWE 00:26.07     +9:49    1:58(10)    5:52(11)    9:28(10)   14:00(10)   15:56( 8)   20:06( 8)   22:43( 8)   25:22( 8)   26:07( 8)  
                                                                                        1:58[10]    3:54[11]    3:36[ 9]    4:32[ 9]    1:56[ 8]    4:10[ 7]    2:37[11]    2:39[ 8]    0:45[10] 
   9. Liliia Pokh                 OK Motor Sich               UKR 00:29.45    +13:27    2:11(11)    5:17(10)    7:17( 7)   11:58( 8)   18:11( 9)   23:45( 9)   26:05( 9)   28:58( 9)   29:45( 9)  
                                                                                        2:11[11]    3:06[ 9]    2:00[ 3]    4:41[10]    6:13[10]    5:34[ 9]    2:20[10]    2:53[ 9]    0:47[11] 
  10. Aasa Nilsson                VK Uvarna                   SWE 00:32.46    +16:28    1:57( 9)    4:55( 8)   18:26(11)   21:50(11)   24:15(11)   28:47(10)   30:23(10)   32:12(10)   32:46(10)  
                                                                                        1:57[ 9]    2:58[ 8]   13:31[11]    3:24[ 8]    2:25[ 9]    4:32[ 8]    1:36[ 8]    1:49[ 5]    0:34[ 8] 
  11. Ulla Britt Aaleberg         Attunda OK                  SWE 00:49.49    +33:31    1:47( 8)    5:03( 9)    8:18( 9)   13:16( 9)   19:59(10)   45:03(11)   46:49(11)   49:22(11)   49:49(11)  
                                                                                        1:47[ 8]    3:16[10]    3:15[ 8]    4:58[11]    6:43[11]   25:04[11]    1:46[ 9]    2:33[ 7]    0:27[ 7] 
      Ursula Oxburgh              West Anglian Orienteering C GBR DNS                 
                                                                                     
      Vacant                      Vacant                          DNS                 
                                                                                     
WMOC 2019, Latvia
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 07.07.2019 07:22:27